Organization Calendar (Owen Sound Minor Hockey Group)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 14, 2018-Jan 27, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 14Jan 15Jan 16Jan 17Jan 18Jan 19Jan 20
Midget Minor - Silver Stick Finals
PeeWee Minor - Silverstick Finals
Atom AE - Liftlock Atom Hockey Tournament (6298)
Tyke MD - Bradford
Bantam AE - OMHA Preliminaries
Atom Major - OMHA Preliminaries
Midget - OMHA Preliminaries
Atom Minor - OMHA Preliminaries
PeeWee Maj - OMHA Preliminaries
Bantam Major - OMHA Preliminaries
Bantam Minor - OMHA Prelim
Peewee AE - GB Pool C Playoffs
Novice - OMHA's
Peewee AE - OMHA Preliminaries
Midget Minor - OMHA Preliminaries
PeeWee Minor - OMHA Preliminaries
Atom AE - OMHA Playdowns
LL
Atom LL - #1 Gold
12:00 PM
@ Saugeen Shores Storm 1
Southampton [LLA-N-57]
Tyke MD
12:15 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
LL
Bantam LL - #1 White
12:30 PM
@ TCDMHA Rebels 1
Markdale [LLB-N-093]
Atom Major
12:45 PM
@ Woolwich Wildcats
Memorial (Snyder) [O-A-A-B-5]
PeeWee Maj
2:30 PM
vs. Halton Hills Thunder Red
Bayshore CC [O-P-A-D-11]
LL
Bantam LL - #2 Red
2:30 PM
@ Shallow Lake Lakers
Atom Minor
3:00 PM
@ Burlington Eagles
Central [O-MA-A-C-1]
Bantam Minor
3:45 PM
vs. Milton Winterhawks
JMRRC-East 2 [O-MB-A-A-9]
Midget
4:30 PM
@ Woolwich Wildcats
Memorial (Snyder) [O-M-A-A-12]
Bantam Major
5:15 PM
@ Burlington Eagles
Central [O-B-A-A-4]
Peewee AE
5:40 PM
@ Elmvale AE Coyotes
Elmvale [GBPC07]
HL-Midget
Sprung Transport
6:30 PM
vs. HL-Midget - Middlebro' & Stevens
JMRRC-West 1 [HM-19]
HL-Midget
Sprung Transport
7:45 PM
vs. HL-Midget - Hanbidge & Bowman
JMRRC-West 1 [HM-20]
Atom Major
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Tyke MD
5:15 PM-6:15 PM
Practice
LL
Novice LL - #1 Gold & Novice LL - #2 Red
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
PeeWee Minor
7:30 PM-8:30 PM
Practice
PeeWee Maj
7:45 PM-8:45 PM
Practice
Bantam AE
8:45 PM-9:45 PM
Practice
Midget
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Peewee AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Bantam Major
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Initiation
5:30 PM-6:30 PM
Practice
HL Tyke
6:30 PM-7:30 PM
Practice
LL
Atom LL - #1 Gold & Atom LL - #2 Red
7:15 PM-8:05 PM
No flood after
LL
Peewee LL - #1 - Red & Peewee LL - #2 White
7:30 PM-8:30 PM
Shared Practice
Bantam Minor
8:00 PM-9:30 PM
Practice
LL
Bantam LL - #1 White
8:05 PM
vs. LL - Bantam LL - #2 Red
JMRRC-East 2 [LLB-N-060]
Midget Minor
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Tyke MD
6:30 AM-7:30 AM
Practice
PeeWee Maj
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom Minor
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Major
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Novice
6:30 AM-7:30 AM
Practice
PeeWee Minor
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Bantam Minor
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
LL
Novice LL - #1 Gold
6:00 PM
@ AEMHA Ice Dogs 2 White
Tara CC [LLN-NB-03]
LL
Atom LL - #1 Gold
7:00 PM
@ AEMHA Ice Dogs 2 White
Tara CC [LLA-N-18]
Midget Minor
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Major
7:15 PM-8:45 PM
Practice
Midget
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Bantam AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom Minor
6:30 AM-7:30 AM
Practice
LL
Peewee LL - #2 White
7:00 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars
JMRRC-East 2 [LLP-N-99]
PeeWee Minor
7:15 PM
vs. Halton Hills Thunder
Bayshore CC [O-MP-A-C-6]
Atom AE
7:30 PM
vs. Shelburne AE Wolves
JMRRC-West 1 [O-A-AE4/5-RR8]
LL
Bantam LL - #1 White
8:15 PM
vs. Walkerton Capitals
JMRRC-East 2 [LLB-N-051]
Midget Minor
8:30 PM
vs. Oakville Rangers Blue
Bayshore CC [O-MM-A-A-9]
Midget
8:45 PM
vs. Halton Hills Thunder
JMRRC-West 1 [O-M-A-A-8]
HL Tyke
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Initiation
10:00 AM-11:00 AM
Practice
LL
Novice LL - #1 Gold
10:00 AM
@ Shallow Lake Lakers
LL
Novice LL - #2 Red
11:00 AM
vs. Saugeen Shores Storm 3
Bayshore CC [LLN-NB-16]
Atom AE
11:00 AM
@ Shallow Lake Atom LL 1
Atom Major
12:30 PM
vs. Oakville Rangers Red
JMRRC-West 1 [O-A-A-B-2]
Peewee AE
1:00 PM
@ Collingwood AE4 Blackhawks
Eddie Bush [O-P-AE4-A1]
PeeWee Maj
1:15 PM
@ Halton Hills Thunder Red
Acton (B) [O-P-A-D-9]
Novice
1:15 PM
vs. Collingwood Blackhawks
Bayshore CC [GBNA10]
LL
Bantam LL - #2 Red
1:45 PM
vs. TCDMHA Rebels 2
JMRRC-West 1 [LLB-N-070]
Atom Minor
2:30 PM
vs. Burlington Eagles
Bayshore CC [O-MA-A-C-3]
Bantam AE
3:00 PM
vs. Halton Hills Thunder
JMRRC-West 1 [O-B-AE2-B-11]
PeeWee Minor
3:15 PM
@ Centre Wellington Fusion
Fergus (A) [O-MP-A-C-9]
LL
Peewee LL - #2 White
3:45 PM
vs. Howick
LL
Peewee LL - #1 - Red
4:00 PM
@ Shallow Lake Lakers
Bantam Major
4:30 PM
vs. Burlington Eagles
JMRRC-West 1 [O-B-A-A-9]
Bantam Minor
5:30 PM
@ Ancaster Avalanche
Morgan (A) [O-MB-A-A-1]
Midget Minor
6:00 PM
@ Caledon Hawks
Caledon East (1) [O-MM-A-A-4]
Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26Jan 27
Tyke MD - Bradford
Bantam AE - OMHA Preliminaries
Atom Major - OMHA Preliminaries
Midget - OMHA Preliminaries
Atom Minor - OMHA Preliminaries
PeeWee Maj - OMHA Preliminaries
Bantam Major - OMHA Preliminaries
Bantam Minor - OMHA Prelim
Peewee AE - GB Pool C Playoffs
Novice - OMHA's
Peewee AE - OMHA Preliminaries
Midget Minor - OMHA Preliminaries
PeeWee Minor - OMHA Preliminaries
Atom AE - OMHA Playdowns
Atom Major
12:15 PM
vs. Hespeler Shamrocks
JMRRC-East 2 [O-A-A-B-11]
PeeWee Maj
1:30 PM
vs. Woolwich Wildcats
JMRRC-East 2 [O-P-A-D-12]
Bantam Major
2:30 PM
@ Halton Hills Thunder
MMSP (Alcott) [O-B-A-A-6]
Bantam AE
2:30 PM
@ Caledon Hawks
Mayfield [O-B-AE2-B-3]
PeeWee Minor
3:00 PM
@ Burlington Eagles
Central [O-MP-A-C-13]
Peewee AE
3:45 PM
vs. Collingwood AE4 Blackhawks
JMRRC-East 2 [O-P-AE4-A2]
Midget
3:50 PM
@ Oakville Rangers
Joshua Creek (Red) [O-M-A-A-1]
Atom Minor
4:00 PM
@ Halton Hills Thunder
MMSP (Alcott) [O-MA-A-C-6]
Atom AE
4:30 PM
@ Collingwood AE4 Blackhawks
Central [O-A-AE4/5-RR9]
HL-Midget
Hanbidge & Bowman
6:30 PM
vs. HL-Midget - Sprung Transport
JMRRC-West 1 [HM-21]
HL-Midget
Middlebro' & Stevens
7:45 PM
vs. HL-Midget - Hanbidge & Bowman
JMRRC-West 1 [HM-22]
Atom Major
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Tyke MD
5:15 PM-6:15 PM
Practice
LL
Novice LL - #1 Gold & Novice LL - #2 Red
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
PeeWee Minor
7:30 PM-8:30 PM
Practice
PeeWee Maj
7:45 PM-8:45 PM
Practice
Midget Minor
8:45 PM-9:45 PM
Practice
Midget
8:45 PM-10:00 PM
Practice
Peewee AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Bantam Major
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Novice
5:00 PM-6:00 PM
Practice
LL
Peewee LL - #1 - Red
5:30 PM-6:30 PM
Practice
HL Tyke
6:30 PM-7:30 PM
Practice
LL
Atom LL - #1 Gold & Atom LL - #2 Red
7:15 PM-8:15 PM
Shared Practice
LL
Peewee LL - #2 White
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam Minor
8:00 PM-9:30 PM
Practice
LL
Bantam LL - #2 Red & Bantam LL - #1 White
8:15 PM-9:15 PM
Shared Practice
Bantam AE
8:30 PM-9:30 PM
Practice
PeeWee Maj
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Tyke MD
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom Minor
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Major
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Initiation
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Peewee AE
7:05 PM
@ Collingwood AE4 Blackhawks
Central [O-P-AE4-A3]
LL
Peewee LL - #1 - Red
7:30 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Bayshore CC [LLP-N-124]
LL
Bantam LL - #2 Red
8:45 PM
vs. LL - Bantam LL - #1 White
Bayshore CC [LLB-N-061]
Novice
6:30 AM-7:30 AM
Practice
PeeWee Minor
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Bantam Minor
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget Minor
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Major
7:15 PM-8:45 PM
Practice
Bantam AE
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Atom Minor
6:30 AM-7:30 AM
Practice
LL
Peewee LL - #1 - Red
7:00 PM
@ Saugeen Shores Storm 1
PeeWee Minor
7:15 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Bayshore CC [O-MP-A-C-12]
Midget
8:30 PM
vs. Brampton 45s
Bayshore CC [O-M-A-A-19]
HL Tyke
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Tyke MD
9:40 AM
@ Georgian Shores Lightning
Meaford [NW40]
Initiation
10:00 AM-11:00 AM
Practice
PeeWee Minor
11:00 AM
@ Halton Hills Thunder
Acton (B) [O-MP-A-C-4]
Bantam Minor
11:00 AM
vs. Ancaster Avalanche
Bayshore CC [O-MB-A-A-2]
LL
Atom LL - #2 Red
12:00 PM
@ Shallow Lake Lakers 2
Atom Major
12:30 PM
vs. Woolwich Wildcats
JMRRC-West 1 [O-A-A-B-4]
Midget Minor
1:15 PM
vs. Caledon Hawks
JMRRC-East 2 [O-MM-A-A-8]
Atom Minor
1:30 PM
vs. Burlington Eagles
Bayshore CC [O-MA-A-C-2]
LL
Atom LL - #1 Gold
1:45 PM
vs. Bruce Peninsula Northstars
JMRRC-West 1 [LLA-N-37]
PeeWee Maj
3:00 PM
@ Woolwich Wildcats
Woolwich Township [O-P-A-D-8]
Peewee AE
3:45 PM
vs. Collingwood AE4 Blackhawks
JMRRC-West 1 [O-P-AE4-A4]
Atom AE
3:45 PM
vs. Essa AE Eagles
Bayshore CC [O-A-AE4/5-RR4]
LL
Peewee LL - #2 White
4:00 PM
@ Shallow Lake Lakers
Bantam Minor
5:00 PM
vs. Ancaster Avalanche
JMRRC-West 1 [O-MB-A-A-3]
Midget
5:45 PM
@ Halton Hills Thunder
MMSP (D) [O-M-A-A-4]
Bantam AE
6:30 PM
vs. Orangeville Flyers
JMRRC-West 1 [O-B-AE2-B-20]
Bantam Major
6:30 PM
@ Burlington Eagles
Central [O-B-A-A-5]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Sites
League Sites
Social Networking
Follow Us On
Follow Owen Sound Minor Hockey Group on Twitter
- and -
Visit Owen Sound Minor Hockey Group on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from owensoundminorhockey.com on Friday, January 19, 2018 at 4:42 AM